התקנת ווינדוס

מחפשים שירותי התקנת ווינדוס? ריכזנו עבורכם את טכנאי המחשבים והמעבדות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

מערכת ההפעלה של המחשב היא אלמנט חשוב מאוד במכלול הזה שנקרא מחשב אישי. התקנת ווינדוס מכל דגם איננה פעולה מסובכת אולם, יש לבצע אותה כראוי מכיוון שהתקנה כושלת עלולה להוביל ללא מעט בעיות, שייצרו עוד בעיות ובסופו של דבר הנזק למחשב יהיה גדול.

אתם תאלצו לבצע תיקון משמעותי שיכלול החלפת רכיבים אלקטרוניים יקרים. במאמר הבא נעבור על מספר כללי זהב שאם תשמרו עליהם בקפידה בעת התקנת ווינדוס, מערכת ההפעלה תעבוד מצוין ותסייע בין השאר בהגנה על המידע ששמור במחשב שלכם.

מערכת הפעלה עם יכולות אבטחה טובות

רבים נשארו מאוהבים במערכות ההפעלה של ווינדוס מהדגמים: windows me, windows 98, Windows 95, Windows for Workgroup, DOS, וכל מערכת הפעלה דומה. כיום, בראיה לאחור, ניתן לומר שתוכנות אלה כלל לא ראויות להיחשב כמערכות הפעלה, הן לא יותר מגרוטאות שאבד עליהן הקלח, לפחות בכל הקשור להיבט האבטחה.

גרסת החלונות המינימלית עבור המשתמש הביתי אמורה להיות windows xp ואם אפשר אז בגרסת ה- pro. מרבית מערכות ההפעלה ההיסטוריות מתחזקות רשימת פרצות אבטחה ארוכה שאין לה מזור. בגרסת ה- xp לעומת זאת, לכל הפרצות המוכרות, נמצאו פתרונות הניתנים להורדה והתקנה אוטומטית. התקנת ווינדוס יכולה להסתיים כפעולה קלה ופשוטה.

 

רק תקליטור התקנה מקורי

תופעת העתקות התקליטורים לא פסחה גם על עולם העתקות התוכנה המותקנת מתקליטור. אולם, חשוב מאוד לדעת, תוכנה שמותקנת מתקליטור מועתק מסכנת את המחשב שלכם בצורות רבות ובניהן, הדבקות בווירוסים ותקלות עתידיות שינבעו כתוצאה מההתקנה הרעועה שנעשתה באמצעות תקליטור מועתק ולא מקורי.

חשוב לבצע התקנת ווינדוס מתקליטור מקורי של windows ואם אפשר, יהיה טוב, שיהיה לכם עותק נקי ומאובטח כמו המקור. קל מאוד להעתיק תקליטור תוכנה אולם, תקליטור מועתק מעמיד את המחשב שלכם בפני סכנות מיותרות. התקנת ווינדוס רק מתקליטור מקורי.

 

ההיסטוריה לפעמים מיותרת

התקנת ווינדוס יש לבצע מתקליטור נקי ומפורמט ורצוי על MBR נקי גם כן, אל תעשו שדרוג. התקנת ווינדוס חדשה שונה מהתקנת עדכון, העדכון, על פי רוב, משמר את מה שהיה קודם לכן במחשב לרבות, ווירוסים ותולעים למיניהן. במהלך התקנת ווינדוס חדשה תדרשו לבצע גם התקנה מחודשת של כל התוכנות ולהגדיר מחדש פרופיל משתמש. אם תעשו זאת כראוי, לא צפויות לכם הפתעות לא נעימות בעתיד.

במידה והמחשב שלכם כבר נגוע על ידי תולעת או ווירוס מכל סוג, אתם יכולים להיות בטוחים שאותה תולעת או ווירוס השאירו מאחוריהם לא מעט נזקים ודלתות פתוחות לרווחה, המשמעות היא שהתקנה מחדש ללא מחיקת ההתקנה הקיימת, לא תעשה שום דבר ותשאיר את כל הפרצות פתוחות. חשוב לוודא שביצעתם גיבוי לכל המידע שנמצא במחשב, למנהלי ההתקן של כל רכיבי החומרה ולתקליטורים של התוכנות.

 

התקנת ווינדוס כשהרשת מנותקת

בזמן שמתקינים את מערכת ההפעלה היא נמצאת במצב רגיש ופגיע מאוד. אי לכך, עליכם לדאוג שבזמן זה לא תהיו מחוברים לרשת האינטרנט, מכיוון שזה מתכון בטוח להידבקות במשהו לא טוב.

זכרו, מרגע שהסתיים שלב ההתחברות לרשת בהתקנה ועד שההתקנה מסתיימת ותתבקשו לבצע אתחול, יהיו במחשב שלכם כבר לפחות שני ווירוסים. בתוך כעשר דקות מרגע ההתחברות, יהיה באופן די וודאי, משהו בצד השני שינסה להדביק את המחשב שלכם במשהו רע.

 

התקינו את כל העדכונים החשובים

חשוב לשמור על תחזוקה של המחשב ומומלץ מאוד לגלוש לאתר העדכונים של ווינדוס, שם תוכלו לעדכן את המחשב שלכם עם כל התיקונים והעדכונים המופיעים באתר. לאחר שהפעולה הסתיימה, חזרו עליה שוב עד לקבלת הודעה "אין יותר עדכונים קריטיים".

עתה, גשו ללוח הבקרה והפעילו את תהליך העדכון האוטומטי, ומרגע זה ואילך, העדכונים יתבצעו במחשב באופן עצמאי. ללא קשר לאוטומציה, חשוב להקפיד שמנגנון העדכונים יעבוד לפחות פעם בשבוע. התקנת ווינדוס צריכה להיות מגובה בכל העדכונים שקיימים ושיצאו בעתיד.

 

 

בחרו סיסמה חזקה

בחרו סיסמה חזקה ועמידה לאדמיניסטרטור, סיסמה שתכלול תערובת של לפחות שמונה תווים מסוגים שונים, אותיות גדולות, אותיות קטנות, מספרים ואולי גם איזה סימן מיוחד. סיסמה חלשה לאדמיניסטרטור היא הזמנה להשתלטות על המחשב שלכם מרחוק. שינוי שם המשתמש באדמיניסטרטור ותכנות סיסמה חזקה, יקשו מאוד על כל פורץ לבצע נזקים. סיסמה חזקה לאדמיניסטרטור מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך התקנת ווינדוס.

 

משתמש רגיל לעבודה יומיומית

אין סיבה שתגדירו את עצמכם כמנהלי מערכת לעבודה יומיומית ולכל מה שקשור בתחזוקה. את הרשאות המנהל שמרו לרגעים מיוחדים כמו התקנות ותחזוקת מערכת. במידה ונדבקתם בווירוס באמצעות הדואר האלקטרוני, עדיף שהוא ירוץ תחת שם משתמש חלש ולא תחת מנהל מערכת. התקנת ווינדוס חייבת להיות מאובטחת ולהישמר מאובטחת.

 

למרות הכל בחרו טכנאי מחשבים מקצועי

לאחר שציינו מספר כללי זהב הקשורים בהתקנת ווינדוס באופן עצמאי במחשב, חשוב לומר, האופציה הטובה ביותר לביצוע התקנת ווינדוס היא באמצעות איש מקצוע מיומן ומנוסה. הפקידו בידיים טובות את התקנת הווינדוס כדי שהיא תתבצע כראוי, ללא תקלות ומבלי שיוותרו חורים מכל סוג בהתקנה, כאלה שיעמידו את מערכת ההפעלה והמחשב כולו מול סכנה עתידית.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?