חלקים למחשב

מחפשים חלקים למחשב? ריכזנו עבורכם את טכנאי המחשבים והמעבדות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

המחשב שאתם רגילים לראות בין אם הוא נייח ובין אם הוא נייד, מורכב בחלקו הפנימי שלא נראה לעין, מכרטיסים אלקטרוניים שונים (כרטיסי מסך, לוחות אם, דיסקים קשיחים), פלגים שונים, מחברים, כבלי חשמל זעירים ופחות זעירים וכמובן מסך חיצוני. חלקים למחשב ניתן להחליף הן במצב של תקלה, והן במקרה שרוצים לשדרג רכיב כזה או אחר. בואו נדבר לרגע על כל החלקים האלה, מהם מורכב המחשב שלכם.

מחשב נייח

חלקים למחשב נייח כוללים מספר רכיבי מפתח כדלקמן –

  • מקלדת – קיימים סוגים רבים של מקלדות למחשב נייח, חלקן חוטיות וחלקן אלחוטיות, ישנן מקלדות בגדלים שונים, מאירות ולא מאירות והכל במטרה לייצר מקסימום נוחות למשתמש.
  • מסכים – מגוון מסכי המחשב הוא ממש עצום, המסכים בגדלים שונים, ברזולוציות שונות, בטכנולוגיות שונות ומהירות תגובה שונה. מסכים מסוימים מתאימים יותר לגיימרים, אחרים מתאימים יותר לעוסקים בגרפיקה, ווידאו, צילום וכן הלאה.
  • דיסקים קשיחים – הדיסקים הקשיחים ברובם מגיעים כיום בטכנולוגיית SSD, הם מהירים ועמידים יותר מהדיסקים הישנים. פעילותו של הדיסק הקשיח מעצימה את פעילות המחשב על ידי הוספת זיכרון שהוא למעשה שטח אחסון חשוב.
  • זיכרונות – החלק החשוב ביותר כנראה מבין חלקי המחשב שלכם הוא זיכרון המחשב, הזיכרון אחראי למהירות הפעולה של המחשב ולרמת הביצועים שלו.

כל החלקים למחשב שהוזכרו לעיל מהווים את חלקי הפאזל המרכיבים מחשב אחד עובד.

מחשב נייח

 

מחשב נייד

חלקים למחשב נייד כוללים מספר רכיבי מפתח כדלקמן –

סוללות – הדבר שמבדיל סוללה אחת מהשנייה הוא משך הזמן שהיא מאפשרת למחשב הנייד לפעול עד לטעינה הבאה. היתרון הבולט של המחשב הנייד הנו הניידות שלו, והעובדה שאין לו תלות בנקודת חשמל, הסוללה היא זו שמאפשרת ניידות זו וחוסר תלות בחשמל מהקיר.

מטענים ושנאים – החלקים הנוספים שמאפשרים את פעילותה של הסוללה ובשל כך את הניידות והיעדר התלות בחשמל הם המטען והשנאי. אלה הרכיבים שמטעינים את הסוללה ומאפשרים לה להפעיל את המחשב לאחר מכן. מדובר בחלקים רגישים שיש לבחור בקפידה.

מסך מחשב – המסך של המחשב הנייד להבדיל מהמסך של המחשב הנייח, מהווה חלק בלתי נפרד מהמחשב ומהמארז של המחשב. המסך הוא פנימי ולא חיצוני וכדי להחליפו יש לפרק את מארז המחשב. גם מסכי המחשבים הניידים מגוונים מאוד ומובדלים האחד מהשני בגודלם, ברזולוציה שלהם ובטכנולוגיה שלהם.

כל חלקי המחשב שהוזכרו לעיל מהווים את תכולת המחשב הנייד ובלעדי אחד מהם, לא יהיה מחשב פועל.

מחשב נייד

 

חלקים למחשב – המבנה הכללי של המחשב

המעבד

הרכיב הבסיסי ביותר מבין כל החלקים למחשב שקיימים, שפועל במידה מסוימת כמו מוח האדם הוא המעבד, תפקידו של המעבד הנו לנתב ולנהל את כל מרכיבי המחשב. ככל שהמעבד חדיש ומהיר יותר, כך המחשב שלנו יהיה בעל ביצועים טובים ואיכותיים יותר. מעבדים ישנים גורמים למחשב לעבוד לאט.

 

לוח אם

הרכיב השני בחשיבותו הנו לוח האם, תפקידו של לוח האם דומה במקצת לתפקידו של הלב בגוף האדם. מדובר ברכיב שאחראי על העברת נתונים ממנו לרכיבים אחרים ועל, החיבור והזרימה של הנתונים בניהם. לוח האם הוא הרכיב הגדול ביותר מבין רכיבי המחשב מבחינה פיזית, כל שאר הרכיבים של המחשב מחוברים ישירות אליו או מתחברים בדרך עקיפה.

לוח האם מקשר ומאזן בין כל חלקי המחשב ודואג לכך שהמערכת כולה תהיה יציבה ויעילה כפי שהיא אמורה להיות. לוח האם והמעבד חייבים להתאים זה לזה וחשוב לדעת, לא כל לוח אם ומעבד אכן מתאימים, יש לבדוק זאת מבעוד מועד. לוח אם חדיש ואיכותי יאפשר לכם לשדרג את המחשב בכל פעם כמעט שתחפצו בכך, והוא יהיה מסוגל לעבוד עם הרכיבים החדישים והטובים ביותר שישנם.

 

זיכרון רם (RAM)

זיכרון רם דומה לזיכרון לטווח הארוך שקיים במוח האדם, זהו החלק במוח האדם שמאפשר לנו לזכור כיצד לנהוג ברכב, לרכב על אופניים או פשוט ללכת. זיכרון הרם מאפשר למחשב לבצע בקלות פעולות שהוא כבר מכיר והן אינן מצריכות פעולות מיוחדות ומורכבות.

ההבדל בין החלק הזה במוח לבין זיכרון הרם הוא בכך שזיכרון הרם במחשב הנו זיכרון לטווח קצר, בשל גודלו ומהירות הנתונים שזורמים דרכו. זיכרון רם מסייע בעיבוד הנתונים, מקצר את תהליך העיבוד וכך, מייעל את פעילות המחשב.

 

זיכרון רום (ROM)

זיכרון רום הוא זיכרון לקריאה בלבד, תפקידו המרכזי הנו אחסון נתונים, עליו אנו שומרים את מכלול התוכנות שהתקנו במחשב, תמונות, משחקים, מסמכים, שירים, סרטים ועוד. זיכרון רום מגיע במהירויות ונפחים שונים והמומלץ ביותר כיום הוא דיסק קשיח מסוג SSD.

 

חלקים למחשב – כרטיס מסך

המעבד של המחשב שלכם הוא בעל יכולת נמוכה בכל הקשור לביצועים גרפיים, כאן נכנס לתמונה כרטיס המסך. כרטיס המסך גדול פיזית והוא דורש מתח והספק חשמלי גבוהים. שני סוגי כרטיסי מסך קיימים: הראשון, כרטיס מסך מובנה כלומר, כרטיס מסך שמגיע כחלק בלתי נפרד מלוח האם של המחשב.

היתרון של כרטיס מסך זה הוא בכך שהוא זקוק לפחות מתח חשמלי. החיסרון שלו, שיכולותיו אינן כל כך גבוהות. הסוג השני הנו כרטיס מסך חיצוני כלומר, כרטיס שאינו חלק מלוח האם אבל מחובר אליו באמצעות חיבור מיוחד לכרטיס מסך. כרטיס זה מאפשר ביצועים גרפיים ברמה הרבה יותר גבוהה.

חלקים למחשב - המבנה הכללי של המחשב

 

לסיכום

חלקים למחשב הם עולם ומלואו וכל איש מקצוע חייב להכירם לעומקם. חשוב שגם המשתמש יכיר את מרכיבי המחשב, ידע לאבחן תקלות ולהזמין בזמן את טכנאי המחשבים.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?