מחשב איטי

מחפשים טכנאי מחשבים? ריכזנו עבורכם את טכנאי המחשבים והמעבדות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

אנו רגילים לזמינות מקסימלית. התרגלנו לזמן תגובה אפסי מצד המכשירים האלקטרוניים שלנו. מכיוון שכך, כאשר המחשב איטי, אנו עלולים להיכנס למצוקה אמיתית הדורשת פתרון. מה גם שמחשב איטי עלול להעיד על בעיות חמורות יותר במחשב, הדורשות טיפול ופתרון כדי למנוע בעיות חמורות יותר. להלן נלמד מה ניתן לעשות כאשר המחשב שלכם איטי ובאילו מצבים נזמין טכנאי מחשבים שיפתור את הבעיה.

 מגוון סיבות לבעיה

מחשב איטי הוא סימפטום, בדומה לחום גוף גבוה. כאשר חום הגוף שלנו עולה, לא ניתן להצביע בהכרח על גורם מדויק הגורם לכך. יש לאבחן באופן ספציפי את המחלה אשר גרמה לעליית טמפרטורת הגוף, שכן ישנם שלל גורמים המובילים לסימפטום זה.

לעיתים, הסיבה תהיה שולית ופשוטה לטיפול, למשל כאשר חום הגוף עולה בעקבות בקיעת שיניים בפיו של תינוק. במקרים אחרים, חום הגוף יעלה עקב דלקת חמורה המתפתחת בתוך הגוף או במסגרת תגובה אלרגית חריפה של אדם. במצבים אלו, החום מעיד על מחלה שורשית יותר הדורשת ריפוי מהיר ומקצועי.

כך גם תופעת המחשב האיטי – כאשר המחשב מגיב לאט, הוא סובל מבעיה. ישנן מספר בעיות אפשריות אשר גורמות למחשב הנייד או הנייח שלכם לפעול לאט. אנו נסקור את המשמעותיות והנפוצות בהן.

 

וירוסים במחשב

אם כבר באנלוגיה לגוף האדם עסקינן, נמשיך בקו זה ונעסוק במחשב איטי בעקבות חדירת וירוסים למחשב. כולנו מכירים את המונח וירוס במחשב ואף המונח "תוכנות זדוניות" נעשה מוכר יותר ויותר.

ברחבי הרשת זורמים להם מגוון עצום של וירוסים ותוכנות זדוניות אשר מחפשים מחשבים לחדור אליהם. כאשר וירוס חדר למחשב שלכם, הוא יגרום לשלל בעיות אשר עלולות אף להוביל לקריסת המחשב. בפעמים אחרות הווירוס ידלה מידע רגיש מהמחשב שלכם אשר יוכל לשמש האקרים לצרכי סחיטה ומשא ומתן.

אחת מתופעות הלוואי של אותם וירוסים, היא האטת פעילות המחשב. מכיוון שכך, כאשר המחשב שלכם מתחיל לעבוד לאט, עליכם לשאול את עצמכם האם חדר וירוס אל המחשב. במידה והתשובה תהיה חיובית, יידרש טיפול מהיר כדי להציל את המחשב.

וירוסים במחשב – אופן הטיפול

כאשר חדר וירוס למחשב, יש להתקין תוכנת אנטי וירוס אשר תבצע סריקה במחשב ותסיר וירוסים. כמו כן, תוכלו לפנות למומחה מחשבים שיבצע הרסת ווירוסים במחשבכם. כמובן שרצוי להתקין מראש את תוכנות האנטי – וירוס, כדי שיגנו על המחשב מפני חדירה ראשונית של הווירוס הזדוני. מעבר לכך, על המשתמשים במחשב להיזהר מפני כניסה לאתרים שאינם מאובטחים או מפני לחיצה על לינקים חשודים אשר עלולים לשמש לדייג, פישינג, מצד האקרים ואתרים זדוניים ולהחדרת וירוסים.

נשאלת השאלה, כיצד נוכל לדעת כי אתר מסוים אינו מאובטח או כי לינק חשוד כלינק לווירוס זדוני. התשובה אינה חד משמעית ומסתמכת במידה לא מבוטלת על אינטואיציה של המשתמשים. אולם ככלל, ניתן להצביע על טקסטים הכוללים עברית קלוקלת, הצעות בלתי חוקיות וכן קישורים לאתרים פורנוגרפיים כמועדים לפישינג ווירוסים.

לעיתים, התקנת תוכנת האנטי – וירוס לבדה לא תפתור את כלל הבעיות. במקרים אלו, פנו אל טכנאי המחשבים שיפתור את בעיית המחשב האיטי.

מחשב איטי עקב עדכון תוכנה

לעיתים, עדכון תוכנה הוא אשר מוביל להאטת פעילות המחשב. נוצר פער בין דרישות התוכנה המתקדמת לבין חומרה מתקדמת פחות של המחשב, מה שמוביל לשלל תקלות וביניהן למחשב איטי. מכיוון שזהו המצב ומאחר שאלו הם פני הדברים, ככל שעדכנתם תוכנה ולאחר מכן המחשב החל לעבוד באיטיות, נסו להסיר את העדכון האחרון.

תוכלו לצפות בסרטוני הדרכה כיצד להסיר עדכון תוכנה. אולם במידה שאין לכם את אותו חוש טכנולוגי לביצוע פעולות שכאלו, פנו אל מומחה למחשבים שיטפל בעדכון התוכנה וישיב את המחשב למהירות הרצויה.

במקרים אחרים, הבעיה תהיה הפוכה. המחשב ידרוש עדכון תוכנה וללא עדכון תוכנה זה, המערכות לא יפעלו כראוי. באותם מצבים, כל שתצטרכו לעשות הוא להיענות לבקשת המחשב לעדכן תוכנה. עדכון התוכנה צפוי לפתור את בעיית המחשב האיטי. ככל שהבעיה לא תיפטר, פנו לטכנאי המחשבים שלכם.

 

תוכנות רקע

לא אחת, פועלות במחשב שלכם תוכנות רקע רבות אשר אתם כלל לא מודעים אליהם. תוכנות אלו רצות ללא הרף ותופסות נתח משמעותי ממאמץ המחשב בכל רגע נתון. התוכנות יוצרות מעמסה על המחשב ומאיטות את פעילותו.

במקרים בהם ברור לכם שזוהי אכן הבעיה, תוכלו להתקין תוכנה לניקוי המחשב. התוכנה תסרוק את כל הפעילות מאחורי הקלעים במחשב ותסיר את אותן התוכנות אשר מאיטות את המחשב. כמובן שגם כאן תוכלו להזמין את טכנאי המחשבים, שיידע, במיומנות ובמקצוענות, לאבחן את הבעיה ולאתר את פתרונה הרצוי – ניקיון המחשב.

בעיות חומרה

סיבה נוספת בגינה מחשב עלול לעבוד באופן איטי, הוא בעיות בחומרת המחשב. מחשב, כידוע, בנוי מתוכנה ומחומרה. החומרה כוללת את אותם רכיבים פיזיים במחשב, אשר עלולים להיפגע לאורך השנים. לכן, סביר כי תיאלצו להחליף דרייברים, כונן קשיח או כל רכיב אחר בחומרת המחשב אשר גורם להאטת הפעילות שלו. במצבים אלו, הזמינו טכנאי מחשבים שיבצע את התיקונים הנדרשים.

 

הבעיה וירוסים עדכוני תוכנות תוכנות רקע בעיות חומרה
תוכן הבעיה וירוס פוגע במחשב עדכון תוכנה לא מותאם או אי התקנת עדכון נחוץ תוכנות רצות ברקע ומאיטות את פעילות המחשב מרכיבים במחשב בלויים ואינם עובדים כראוי
פתרון הבעיה אנטי וירוס הסרת עדכון או הוספת עדכון בהתאם לנסיבות סגירת כלל התוכנות שאינן רצויות החלפת הרכיבים הפגומים

 

כיצד נדע לזהות את הבעיה?

במאמר זה הוצגו בעיות הגורמות לאיטיות המחשב, ופתרונן. נוכחנו לדעת כי רבות מהבעיות ניתן לפתור באופן עצמאי בצורה ביתית. אולם עבור רובנו, הקושי העיקרי יהיה עצם איתור הבעיה. כיצד נדע לאתר את אותן תקלות הגורמות למחשב לפעול באופן איטי?

התשובה היא שללא ידע בתחום, אכן נתקשה לדעת מהו הגורם לפעילותו האיטית של המחשב. מכיוון שכך, נצטרך להזמין טכנאי מחשבים מקצועי אשר יאתר את התקלה וכן יוביל לפתרונה. כך, בעזרת הטכנאי, נוכל לפתור את בעיית המחשב האיטי אשר מקשה על ההתנהלות שלנו.

חשוב אף לדעת כי ייתכנו בעיות אחרות, מורכבות יותר, אשר הן הגורמות למחשב לפעול באיטיות. גם אותן יאתר רק טכנאי המחשבים והוא לבדו יידע לתת להן מענה ופתרון. מאחר שזהו המצב, כאשר המחשב מתחיל לקרטע, נזמין טכנאי מחשבים שיטפל בבעיית המחשב האיטי.

 

איך לבחור טכנאי מחשבים?

מומלץ לבחור בטכנאי מחשבים מנוסה, אשר שמעתם אודותיו המלצות וכן ביקרתם באתר שלו ומצאתם ביקורות חיוביות אודותיו. חשוב לוודא כי לקוחותיו מרוצים גם לאחר זמן ולא רק באופן רגעי, שכן לא אחת טכנאי מחשבים יודעים אי לפתור בעיה באופן נקודתי מאוד אך כעבור זמן קצר הבעיות צצות מחדש. מכיוון שכך, חשוב לשמוע לא רק על חוויית השירות של הלקוחות הקודמים אלא גם על שביעות רצון לאורך זמן. כך, תוכלו ליהנות משירותיו של טכנאי מחשבים שיפתור את בעיית המחשב האיטי שלכם.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?