פרמוט מחשב

מחפשים פרמוט מחשב? ריכזנו עבורכם את טכנאי המחשבים והמעבדות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

במקרים מסוימים המחשב שלכם נמצא בסכנה גדולה, הסיבה לכך היא, שבזמן שאתם גולשים באינטרנט, המחשב שלכם עלול להידבק בווירוס מחשבים או בתוכנה זדונית, שכל מטרתם הינה, גרימת נזק למידע שנמצא אצלכם במחשב.

אחד המקרים בהם נדרש לבצע פרמוט מחשב הוא, לאחר הדבקה בווירוס שגורמת לבעיות תפקוד קשות של המחשב. מה בדיוק עושה טכנאי המחשבים כשהוא מבצע פרמוט מחשב? מדוע יש לבצע בכלל פרמוט מחשב? והאם כל אחד, כולל אתם, יכול לבצע פרמוט מחשב? על כל אלה במאמר הבא.

מהו פרמוט מחשב?

פרמוט מחשב הינו תהליך בו מגבים את כל המידע שנמצא במחשב על גבי כונן קשיח חיצוני. לאחר הגיבוי מתבצעת למעשה, מחיקה של כל המידע והחומר שנמצא על המחשב שלכם, במטרה להיפתר למשל, מווירוס מחשבים או תוכנה זדונית.

בהמשך, יש לבצע התקנה מחודשת של מערכת ההפעלה, וכל תוכנה נוספת שהמשתמש זקוק לה במחשב שלו. כשפרמוט מחשב מתבצע על ידי אדם מיומן ומוסמך, הוא אינו יכול בשום דרך להזיק למחשב, ניתן לבצע כמה פעמים שצריך פרמוט מחשב, מדובר בתהליך בריא שמרענן את המערכות, כל מחשב יתפקד טוב יותר לאחר פעולה זו.

מתי צריך לבצע פרמוט מחשב?

כפי שצוין קודם לכן, פרמוט מחשב נדרש, בין השאר, במצב שהמחשב שלכם נדבק בווירוס מחשבים או תוכנה זדונית, שפוגעים במערכת ההפעלה של המחשב, והדרך היחידה להסיר את הווירוס ממערכת ההפעלה היא על ידי פרמוט מחשב. במקרים נוספים, הקבצים שמפעילים את מערכת ההפעלה במחשב יפגעו והמחשב שלכם עלול לא לעלות כלל.

פרמוט מחשב נייד

בכל מחשב נייד, על פי רוב, ישנה מחיצה בדיסק הקשיח, המכילה את כל התוכנות שהגיעו עם המחשב במעמד הרכישה שלו. במחיצה זו מאוחסנת מערכת ההפעלה, תוכנות האנטי ווירוס, אופיס ותוכנות נוספות. טרם התחלת הליך הפרמוט של המחשב, הכולל את מחיקת כל המידע שנמצא על המחשב, חשוב מאוד לבצע גיבוי של כל המידע על גבי מדיה חיצונית כגון דיסק קשיח חיצוני. הליך הפרמוט שונה ממחשב למחשב מכיוון שלכל יצרן ודגם המערכת הייחודית לו.

על מנת לבצע פרמוט מחשב יש צורך להשיג את דיסק ההתקנה של מערכת ההפעלה והדרייברים שלה. לאחר מכן, צריך לגרום למחשב לאתחל מדיסק ההתקנה, פעולה זו מבוצעת דרך הביוס של המחשב שם, ניתן לבקש מהמחשב לבצע אתחול שכזה. כשהמחשב מעלה את הליך ההתקנה מהתקליטור, ניתן לבחור היכן היא תותקן והאם אנחנו מעוניינים למחוק חומר מסוים.

התקנה מחדש של מערכת ההפעלה בצורה ידנית

במחשבים מסוימים לעיתים, לא תהיה מחיצה המכילה את מערכת ההפעלה או שהיא פשוט נמחקה מכל סיבה שהיא. במצבים מסוג זה, יש לבצע התקנה של תוכנות כגון, מערכת ההפעלה, אנטי ווירוס, אופיס וכו', בצורה ידנית כלומר, לבצע התקנה של כל תוכנה בנפרד, אחת אחרי השנייה.

כמו כן, גם את הדרייברים תדרשו להתקין בצורה ידנית במצב זה. במחשבים ניידים הכוללים מחיצת שיחזור, משוחזר המחשב באופן אוטומטי וכל מה שהיה מותקן עליו ביום הרכישה, יועלה מחדש ללא צורך בביצוע פעולה ידנית. כמו שצוין קודם לכן, פרמוט מחשב משתנה ממחשב למחשב.

האם קיימות דרכים אלטרנטיביות לפרמוט מחשב?

התשובה היא שכן אולם, דרכים אלה לא מתאפשרות בכל מצב. במידה ומצב המחשב שלכם מאפשר את עלייתה של מערכת ההפעלה, ניתן יהיה לבצע פרמוט מחשב באמצעות מערכת ההפעלה הקיימת במחשב. מכניסים את התקליטור של מערכת ההפעלה, ניגשים בתפריט, דרך המחשב שלי, אל כונן התקליטורים על מנת להפעיל את התקליטור.

לאחר מכן, עכבו אחר הוראות המערכת והתקינו מחדש את מערכת ההפעלה, מדובר בהליך קל אך נציין שוב, הליך זה מתאפשר רק במחשב בו מערכת ההפעלה עדיין עולה. אל תשכחו בשום אופן לבצע גיבוי של כל המידע החשוב שנמצא במחשב, לכונן חיצוני, לפני שתתחילו בפרמוט המחשב.

עלות פרמוט מחשב אצל טכנאי מחשבים או מעבדת מחשבים

פרמוט מחשב על ידי טכנאי מחשבים מוסמך יעלה לכם בדרך כלל בין 250 ל- 400 שקלים. המחיר משתנה בהתאם לשאלה, האם יש לבצע גיבוי לכל המידע המאוחסן במחשב או שניתן למחוק אותו. גיבוי המידע אורך זמן רב ולכן, מחיר העבודה של הטכנאי יהיה גבוה יותר.

המחיר שצוין לעיל כולל את עבודת הטכנאי המתבצעת בבית הלקוח או, במעבדת מחשבים. חשוב לבצע סקירת מחירים לפני ביצוע הפרמוט אולם, אל תתנו למחיר להיות השיקול היחיד שמנחה אתכם בבחירת איש המקצוע, בחרו אדם בעל ניסיון, מיומן ואמין.

האם ניתן לבצע פרמוט מחשב לבד?

פרמוט מחשב אמנם איננה פעולה מאוד מסובכת והיא כוללת בעיקר מחיקת קבצים ותוכנות, ניקוי מחשב והתקנה מחדש של מערכת ההפעלה וכל תוכנה נוספת בה יש שימוש. למרות זאת, ההמלצה החד משמעית הינה, לתת לאיש מקצוע מנוסה לבצע את פרמוט המחשב, זאת על מנת שהפעולה תשיג את המטרות שלה: לנטרל את הנגע הרע שהזיק למחשב שלכם ולהחזיר את המחשב לתפקוד מלא ותקין.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?