החלפת מסך מחשב נייד

מחפשים שירותי החלפת מסך מחשב נייד? ריכזנו עבורכם את טכנאי המחשבים והמעבדות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

מחשב נייד הנו מחשב קטן בעל מארז קטן וחלפים פנימיים קטנים ולכן, כל תיקון או החלפת רכיב כזה או אחר, מורכבת ודורשת בדרך כלל את פתיחת המחשב במעבדת מחשבים מקצועית. החלפת מסך מחשב נייד היא אולי הפעולה המורכבת ביותר כשמדובר בהחלפת רכיב מסוים של המחשב. תהליך החלפת מסך מחשב נייד מתחיל בגודל המסך, ביצרן ודגם המחשב. במרבית המקרים ניתן לזהות את סוג המסך בהתאם ליצרן והדגם אולם, במקרים חריגים יהיה צורך לפתוח את המחשב הנייד על מנת לזהות את סוג המסך, בעזרת מדבקה המוצמדת לחלק האחורי של המסך.

 

אודות מסך מחשב נייד

למחשבים ניידים מסכים שונים, הן בגודל, הן ברזולוציה והן בטכנולוגיה על בסיסה הם פועלים. ישנם מסכים שפועלים בשיטת נורות הלד, ישנם מסכים שפועלים בשיטת CCFL, שזו תאורת פלורסנט ישנה שבעיקרון חלפה מן העולם אולם, נמצאים עדין בשימוש מחשבים ישנים שהמסך שלהם פועל על בסיס שיטה זו.

אודות מסך מחשב נייד

 

תקלות שכיחות במסכי מחשבים ניידים

בחלק גדול מהמקרים נדרש לבצע החלפת מסך מחשב נייד עקב סדק במסך שעשוי מזכוכית מצופה פלסטיק. על פי רוב, הסדק נוצר בשל נפילת המחשב, פגיעת חפץ כבד במסך, או שמשהו התיישב עליו בטעות. במקרים נדירים סגירה של המסך על המטען או חפץ אחר שמונח על המחשב היא זו שגורמת לסדק במסך. לעיתים רחוקות הסיבה שבגינה יש לבצע החלפת מסך מחשב נייד היא, תקלה שגורמת לקלקול המסך והפסקת עבודתו המלאה או החלקית. מסך מחשב רגיל יוחלף על ידי טכנאי מקצועי תוך 20 דקות בלבד. מסך מגע של מחשב נייד ידרוש זמן רב יותר כדי להחליפו.

 

אודות הרזולוציה של מסכי מחשבים ניידים

לכל מחשב נייד מסך בגודל שונה וברזולוציה שונה, הרזולוציה הנה מספר הנקודות לאורכו ולרוחבו של מסך המחשב. ישנם מסכי HD שכיום כבר נחשבים למיושנים יותר, וקיימים מסכי FULL HD שבהם צפיפות הנקודות גדולה יותר ולכן, איכות ההקרנה טובה יותר. השיטה המתקדמת ביותר כיום היא K 4 וגם K 8, מדובר במסכים שמכילים כמות פיקסלים גדולה במיוחד, שמייצרים תמונה חדה ואיכותית יותר.

על מנת להבהיר את הנקודה בצורה הברורה ביותר נציין שמסך בטכנולוגית HD יהיה ברזולוציה של 768 X 1366 פיקסלים כלומר, 1366 נקודות לרוחב המסך ו- 766 פיקסלים לאורכו (פיקסלים הם הנקודות שבמסך). לעומת זאת, במסך בטכנולוגית K 4 הרזולוציה תהיה 2160 X 3840 וזה כמובן הבדל גדול מאוד שמשנה את איכות וחדות התמונה בצורה משמעותית ביותר.

כשמתכוונים להחליף מסך מחשב נייד חשוב לבצע התאמה של רזולוציית וגודל המסך למחשב.

אודות הרזולוציה של מסכי מחשבים ניידים

 

החלפת מסך מחשב נייד זה עסק רציני

בבואכם למצא טכנאי או עדיף מעבדת מחשבים לצורך החלפת מסך מחשב נייד, עליכם לוודא שמדובר באנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים. מחשב נייד אינו מוצר זול, גם לא החלפת מסך מחשב נייד ולכן, היו בטוחים שהמחשב שלכם נמצא בידיים טובות. קבלו המלצות מכיוון שאיש המקצוע שילווה אתכם בתהליך החלפת המסך, מהרגע הראשון, יידרש להחליט עבורכם האם שווה ואפשרי לבצע החלפת מסך, או שאולי עדיף במצב שנוצר לרכוש מחשב נייד חדש. אי לכך, חשוב שתוכלו לסמוך על האיש ולקבל את המלצתו ללא היסוס.

 

אז להחליף מסך?

השאלה שתמיד חוזרת על עצמה היא האם כדאי להחליף מסך מחשב נייד או להחליף מחשב. ברוב מכריע של המקרים התשובה תהיה, להחליף מסך. הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמרבית המקרים שמגיעים הנם סביב מסך שנשבר, במצב כזה, מחליפים מסך והבעיה נפתרה, פשוט כך.

סיבה נוספת שבגינה עדיף לבצע החלפת מסך מחשב נייד ולא החלפת מחשב היא, שלמרות המחיר הלא זול של החלפת המסך, זו עדין פעולה הרבה יותר זולה מרכישת מחשב נייד חדש. וישנה סיבה נוספת, המחשב שלכם לא מקולקל זהו רק המסך שתקול, המחשב שלכם עלה בוודאי הרבה כסף ולא כדאי לזרוק הכל לפח רק בגלל מסך תקול שניתן בהחלט להחליף.

 

האם ניתן לתקן מסך מחשב שבור?

התשובה היא חד משמעית לא. מסך שבור אינו ניתן לתקן והוא שווה ערך לצלחת שנשברה, אין שום הבדל בין הדברים. ניתן לתקן מסך מחשב נייד כשהבעיה היא בתאורת המסך או ברכיב קטן זה או אחר. על פי רוב, מסך מחשב נייד שהתקלקל לא יתוקן ויהיה צורך לבצע החלפה של המסך.

 

החלפת מסך למחשב נייד לנובו

מסך מחשב נייד לנובו סטנדרטי

המחשבים הניידים של חברת לנובו ידועים כמחשבים טובים ואיכותיים מאוד, יש להם משך חיים ארוך ואולם, מחשב נייד יכול להתקלקל וגם המסך של המחשב הנייד יכול להתקלקל או להישבר בשל טעות בשימוש, נפילה של המחשב וכו. מתי ניתן יהיה לתקן את המסך? במקרים של תקלות טכניות כמו: כבל מסך שמתנתק מדי פעם או מחבר רופף שצריך להדק. כאמור, בכל בעיה אחרת ובמצב של שבר אין מנוס ויש לבצע החלפת מסך למחשב הנייד.

החלפת מסך למחשב נייד לנובו

 

החלפת מסך לנובו יוגה 900

מחשב נייד לנובו יוגה הוא לא פחות מפריצת דרך בתחום, מדובר במחשב נייד פרימיום, בעל מסך מגע מתהפך. לנובו יוגה הוא מחשב נייד חזק במיוחד ואיכותי, זה לא מחשב נייד סטנדרטי. מעבר למסך הגאוני מה שהופך את לנובו יוגה למחשב נייד אדיר הוא החומרה המשודרגת שלו הכוללת: זיכרון גדול במיוחד, דיסק קשיח SSD מהיר ומשך זמן עבודה ארוך מאוד ביחס למחשבים ניידים אחרים.

אבל, גם מסך של מחשב לנובו יוגה יכול להישבר ואז, אין ברירה אלא לבצע החלפת מסך מחשב נייד. במקרה של לנובו יוגה מדובר בהחלפה יקרה במיוחד לנוכח המסך המתהפך שהופך את המחשב הנייד לטאבלט מגניב. טווח המחירים של החלפת מסך מחשב לנובו יוגה נע בין 1350 ₪ ל- 1550 ₪.

 

עלויות החלפת מסך

גודל המסך מחיר
10.1 אינץ' עד 11.6 אינץ' 380 שקלים
12 אינץ' עד 14 אינץ' 550 שקלים בממוצע
15.6 אינץ' 650 שקלים בממוצע
17.3 אינץ' 800 שקלים בממוצע

 

HP החלפת מסך מחשב נייד

חברת HP הנה חברה וותיקה ומוכרת וגם לה מחשבים ניידים בדגמים שונים. כמו בכל מחשב נייד גם במקרה של מחשבי HP עלולה להיות תקלה במחשב או במסך. חברת HP הוציאה הנחיות למשתמש למקרים הבאים:

 

מה לעשות כשמסך המחשב מהבהב ללא הפסקה?

תוכלו בשלב ראשון לבדוק זאת בעצמכם בצורה הבאה – חברו את המחשב הנייד למסך חיצוני וראו האם גם שם נוצר ההבהוב, במידה ולא, התקלה במסך, במידה וכן, התקלה כנראה בלוח האם של המחשב.

במקרה והפעולה מכוונת אתכם לתקלת מסך, בטרם תלכו למעבדת מחשבים או תזמינו טכנאי אליכם הביתה, נסו להתקין מחדש את הדרייברים שקיבלתם עם המחשב.

HP החלפת מסך מחשב נייד

 

החלפת מסך מחשב נייד טושיבה

ענקית האלקטרוניקה מיפן, טושיבה, מומחית לא רק בייצור מחשבים ניידים אלא גם במסכי טלוויזיה ומסכים למחשבים נייחים. אי לכך, יש לחברה זו יתרון גדול בכל הקשור לידע המקצועי בנושא מסכים בכלל ומסכים למחשבים מסוגים שונים בפרט. נראה שבשל כך מחירי החלפת המסך שלהם אטרקטיביים וזה כלל לא משנה שההחלפה מתבצעת במדינה אחרת.

 

Asus  החלפת מסך מחשב נייד

יצרנית נוספת גדולה ובעלת מוניטין היא חברת ASUS, יצרנית זו בחרה למתג את עצמה בין השאר באמצעות טכנולוגיה ייחודית למסכי המחשבים הניידים שלה, טכנולוגיה שמסייעת בשמירה על עיני המשתמש, בעיקר אם הוא מאלה שיושבים שעות רבות מול המחשב הנייד שלו.

בנוסף, ASUS מדגישה שכשנתקלים בבעיית מסך מחשב נייד חשוב לא לעשות טעויות בשיקול הדעת. החברה מזהירה בנוגע לשני דברים עיקריים: חובה להתאים במדויק את המסך החדש בעת החלפת מסך מחשב נייד, כדי למנוע קצר חשמלי בלוח האם או בכרטיס המסך, בעיות שיגרמו להוצאות כספיות נוספות מיותרות.

בנוסף, בתיקון מסכי מגע, שגם אותם יש להתאים היטב למחשב, קיים אלמנט קריטי נוסף שחובה להתאים במדויק, סוגי בקרים שונים, שחייבים להיות מותאמים לכל נגיעה במסך המגע.

Asus  החלפת מסך מחשב נייד

 

הגורם האנושי

בני האדם הנם בעלי דפוסים שאת חלקם קשה להם מאוד לשנות, כך למשל, בעת תקלה במחשב הנייד שמשביתה להם את העבודה, או את הנאות הפנאי, הם ממהרים להחליף מחשב מכיוון שאין להם את הסבלנות לטפל בבעיה, לתת את המחשב לתיקון ולהמתין עד שיסודר.

בשל כך, אנשים רבים מוציאים כספים שהם אינם הכרח המציאות. ברוב המקרים ניתן לתקן מחשב נייד, לתקן מסך של מחשב נייד, או לבצע החלפת מסך מחשב נייד ולא להחליף סתם את מחשב.

הגורם האנושי

 

סיכום

החלפת מסך מחשב נייד הנה פעולה לאנשי מקצוע והם בהחלט יכולים ויודעים כיצד לעשות זאת נכון. ברוב מוחלט של המקרים ניתן להחליף את מסך המחשב הנייד ואין צורך להחליף את המחשב כולו. זכרו זאת.