שחזור דיסק

מחפשים שירותי שחזור דיסק? ריכזנו עבורכם את טכנאי המחשבים והמעבדות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

הדיסק הקשיח הוא אחד הרכיבים האלקטרוניים החשובים ביותר במחשב. מרבית המידע שנצבר במחשב שלכם, נחרט על גבי הדיסק הקשיח ולכן, כשמתרחשת תקלה בדיסק, אתם למעשה מאבדים את היכולת להיכנס לתוך מאגר המידע שצברתם על המחשב שלכם.

בכל מחשב, נייח ונייד, ישנו דיסק קשיח שאחראי על אחסון המידע שלכם כגון: מסמכים, תמונות, מוזיקה, סרטונים ועוד. תקלה בדיסק הקשיח תמנע מכם את הגישה לכל המידע הזה שנמצא עליו, לא תוכלו לעבוד, לצפות בסרטים או לשמוע מוזיקה. לפיכך, תדרשו לקחת את המחשב למעבדת מחשבים המתמחה בשחזור דיסק והמידע שעליו.

דיסק קשיח SSD

הטכנולוגיה איננה עוצרת לרגע והיא זו שהביאה לעולם את הדיסקים הקשיחים החדשים בטכנולוגיית SSD. דיסק קשיח מסוג SSD אינו מכני והוא משתמש ברכיבים אלקטרוניים על מנת לאחסן את המידע שלכם. דיסק SSD הינו דיסק קשיח רגיש פחות לזעזועים ואולם, חשוב להישמר מנפילת המחשב על הרצפה מגובה ולהיזהר מקצר חשמלי. שחזור דיסק קשיח SSD מעט יותר מורכב משחזור דיסק קשיח ישן בטכנולוגיה ישנה.

הסיבות לתקלות בדיסק קשיח

יכולים להיות גורמים שונים לתקלות בדיסק הקשיח, הגורם הנפוץ ביותר הינו חבטה חזקה שמקבל המחשב. הזעזוע שעובר על מחשב שנפל לרצפה מהשולחן יגרום כמעט בוודאות לנזק בדיסק הקשיח, נזק שיאלץ אתכם לבצע שחזור דיסק קשיח על מנת להציל את המידע שבתוכו. החלקים המכניים או האלקטרוניים של הדיסק רגישים מאוד ולכן, נפילה מייצרת מיד תקלה בדיסק.

שחזור דיסק קשיח

שחזור דיסק קשיח מתחלק לשני חלקים של תקלות במחשב הראשון, תקלות לוגיות, מצב שבו הדיסק הקשיח אינו מקולקל ויש להתגבר על תקלה לוגית על מנת לשחזר את המידע שנמצא על גבי הדיסק, מדובר בבעיית תוכנה. החלק השני, תקלות פיזיות, תקלה באחד מרכיבי הדיסק הקשיח, ראש הקריאה או הכתיבה או, בלוח האלקטרוני של הדיסק.

שיטה פרימיטיבית אך יעילה לשחזור דיסק

דיסק קשיח שנתקע ניתן לשחרר על ידי הקשה עדינה מאוד על גבי הדיסק עצמו באמצעות מברג. שיטה זו יכולה ממש להציל את הדיסק הקשיח ואת המידע שנמצא עליו. הקשות עדינות יכולות להזיז קלות את ראש הדיסק שנתקע. במידה ולאחר שתיים שלוש הקשות הבעיה לא נפתרה והדיסק נשאר תקוע, יש להפסיק מיד עם הפעולה.

חשוב לדעת, הקשות חזקות מידי עלולות לגרום לכך שראש הדיסק ייפול וישרוט את הדיסק, דבר שימנע את היכולת לבצע שחזור דיסק קשיח. במידה והנקישות סייעו, חשוב לגבות את המידע שנמצא בדיסק במהירות האפשרית, מכיוון שראש של דיסק שנתקע כנראה יתקע בעתיד שוב פעם.

טכנאי מחשבים מנוסה לא יחליט מראש לבצע החלפת דיסק קשיח אלא, ינסה להציל את הדיסק הקיים ולגבות את המידע שעליו, בדרך זו ניתן למנוע את הצורך לבצע שחזור דיסק.

מלכודת החאפרים

ישנן מעבדות מחשבים וטכנאי מחשבים פרטיים שמשווקים את עצמם כמי שיודעים לבצע שחזור דיסק קשיח. אולם, בפועל מדובר בחאפרים שמחליפים את לוח האם של המחשב, מפרמטים את הדיסק הקשיח ולפעולות אלה הם קרואים דיסק מתוקן.

חשוב לדעת, ישנה תעשייה גדולה של מה שנקרא שיפוץ או מחזור רכיבי אלקטרוניקה של מחשבים, חלק מהרכיבים הללו יעבדו באופן תקין זמן מה אולם, לא הרבה זמן. מדובר ברכיבים אלקטרוניים המורכבים מאלמנטים שחלקם חדשים וחלקם משומשים ולפיכך, אלה לא אלמנטים אמינים וזה רק ענין של זמן עד שיחדלו לעבוד. דיסק קשיח יש לתקן בצורה מקצועית, לשחזר מידע, לבצע גיבוי ובמידת הצורך להחליף בחדש.

נזקים במעגל האלקטרוני

בכל דיסק קשיח קיים בקר אלקטרוני שמהווה את המעגל האלקטרוני של הדיסק הקשיח. תקלות במעגל אלקטרוני זה, מונעות את תפקודו התקין של הדיסק הקשיח, במקרים מסוימים נגרם קצר במעגל האלקטרוני. קצר חשמלי במעגל האלקטרוני יגרום לכך שהדיסק הקשיח לא יקבל חשמל, המנוע לא יסתובב והדיסק לא יתפקד כראוי.

כשמגיע טכנאי מחשבים לבדוק את מצבו של הדיסק הקשיח הוא בוחן את היקף הנזק, מתקן או מחליף מעגל אלקטרוני, במטרה שניתן יהיה לשוב ולקרא מהדיסק. קצר חשמלי הינו הדרך הבטוחה לביצוע שחזור דיסק קשיח.

בדיקת תקינותו של הדיסק הקשיח

ראשית, כמה שזה אולי נשמע מוזר, האזינו למחשב שלכם, ניתן לשמוע את הרעש שעושה יחידת המערכת בזמן תקלה. רחש תקתוקים או שריקה קלה מעידים על תקלה פיזית בדיסק במנגנון הראשי של הקריאה והכתיבה או, כל נזק פיזי אחר. דבר נוסף, במידה ואתם שמים לב שכשאתם פותחים קבצים או מנסים לרוקן את סל המחזור, המחשב עובד פתאום מאוד לאט, סימן שהדיסק הקשיח שלכם עומד בפני תקלה.

סימן נוסף הוא קבצים שלפתע נעלמים לכם מהתיקיות בהן הם שמורים או, שתוכנה שאתם עובדים אתה פתאום לא נפתחת לכם, שני אלה רומזים שהדיסק הקשיח עומד בפני קריסה. זאת ועוד, במידה ואתם מקבלים פעמים רבות הודעת מערכת המבקשת מכם לבדוק את הדיסק הקשיח, אל תתעלמו מהודעה זו, בדקו את מצב הדיסק מכיוון שיש סיכוי גבוה שהוא עומד להתקלקל.

מדוע מידע נעלם בעת תקלה בדיסק הקשיח?

ברגע שאין גישה לדיסק הקשיח או שנעלמים קבצים, מקרה מוכר מאוד, כל טכנאי ידע להתמודד עם זה ולהציל את המידע שעל הדיסק. אולם, במקרים בהם המחיצה המפורמטת או הדיסק כולו מוחקים הרבה חומר באופן לא רצוני, מידע רב עלול ללכת לאיבוד וזמן התגובה הוא קריטי.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?