תיקון לוח אם למחשב נייד

מחפשים שירותי תיקון לוח אם למחשב נייד? ריכזנו עבורכם את טכנאי המחשבים והמעבדות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

לוח האם או בשמו השני המעבד של המחשב הנייד הוא הלב הפועם של המחשב, על פיו יישק דבר, הוא זה שקובע את יכולות ההרחבה העתידיות של המחשב ואת רמת הביצועים הכללית של המחשב מכיוון שדרכו יוצאת לפועל כל פעולה. במחשב הנייד, כל רכיבי המחשב מתחברים אל לוח האם ואי לכך, חשיבותו גדולה מאוד ובעיקר תקינותו.

במידה ולוח האם של המחשב הנייד התקלקל המחשב שלכם לא יעבוד ולא יוכל לבצע כל פעולה שהיא. תיקון לוח אם למחשב נייד הוא דבר אפשרי אולם, לא בכל מצב של תקלה.

לוח אם תעודת זהות

לוח האם הינו המרכיב המרכזי במחשב הנייד, תפקידו לקשר ולתאם בין רכיבי המחשב השונים, על מנת שביצועי המחשב יהיו הטובים והמהירים ביותר שהמחשב יכול לייצר. על גבי לוח האם נמצאות תושבות להתקנת זיכרונות וכרטיסים שונים שנועדו להרחבות שונות בעתיד. אי לכך, תיקון לוח אם למחשב נייד היא פעולה קריטית שמצילה את פעילות המחשב כולו.

לוח אם תעודת זהות

 

רגע לפני הטכנאי

במידה ואתם חושדים שקיימת תקלה בלוח האם של המחשב שלכם, ואתם חושבים כבר להזמין טכנאי מחשבים, כדי לבצע תיקון לוח אם למחשב נייד או החלפה של לוח האם, חשוב שתבדקו לפני שיחת הטלפון לטכנאי, מהו דגם המחשב שיש לכם ומי היצרן. הדבר חשוב כדי שהטכנאי ידאג להגיע אליכם מוכן עם לוח אם רלוונטי, לטובת החלפת לוח אם, במידה ולא ניתן יהיה לתקנו.

 

תיקון מחייב הכנה מראש

רגע לפני שטכנאי מחשבים מוסמך מגיע לבצע תיקון לוח אם למחשב נייד, לאחר שווידא שאכן מדובר בתקלה ברת תיקון,  וודאו שהוא מסיר מראש תוכנות הדורשות אקטיבציה. כמו כן, דאגו שהטכנאי יגבה עבורכם את כל הקבצים שחשובים לכם מהמחשב על כל מקרה שלו יהיה, אחרי הכל הוא עומד לגעת ברכיב המרכזי של המחשב דרכו הדברים קורים.

אל תאפשרו לעצמכם לעמוד בסיום התיקון במצב של הניתוח הצליח אבל הלקוח מת כלומר, לוח האם תוקן אבל מידע חשוב הלך לאיבוד.

תיקון מחייב הכנה מראש

 

הגורמים לתקלות בלוח האם

התקלה הנפוצה ביותר בקרב לוחות האם של מחשבים ניידים הינה התחממות יתר של הלוח. תקלה זו נובעת, על פי רוב, עקב תקלה אחרת שקוראת במערכת הקירור של המחשב. תקלה במערכת הקירור עשויה להיגרם כתוצאה מאבק מצטבר בפתחי האוורור של המחשב. סיבה נוספת שכיחה הגורמת לתקלה בלוח האם קשורה בסוג של תאונה קטנה בה נשפך לכם נוזל כזה או אחר על המחשב הנייד.

מהר מאוד תתפתח קורוזיה על לוח האם ורק אם תגיבו ממש מהר, תזמינו טכנאי מחשבים שיגיע SOS אפילו אליכם הביתה, שייבש היטב את המחשב מבפנים ומבחוץ, תוכלו אולי להציל את לוח האם ולבצע תיקון לוח אם למחשב נייד.

 

כיצד מזהים תקלה בלוח האם?

גם אם אינכם טכנאי מחשבים מקצועיים תוכלו לזהות בעצמכם תקלה שכנראה קשורה בלוח האם של המחשב הנייד שלכם. מספר תופעות עשויות לרמוז על כך, מחשב שאינו מגיב כלל ופשוט לא נדלק, מחשב שנדלק אך לא מופיעה תצוגה על המסך, מאוורר שאינו עובד, נורות בקרה שלא נדלקות ועוד. במידה ואבחנתם את אחת התופעות הללו, עליכם להזמין טכנאי מחשבים מוסמך לביצוע תיקון לוח אם במחשב נייד.

כיצד מזהים תקלה בלוח האם?

 

כמה שנים יכול להחזיק לוח אם במחשב נייד?

לוח האם במחשב נייד עשוי להתקלקל גם כתוצאה משחיקה ובלאי שנובעים מגילו המתקדם. למרות שחייו של לוח האם, כרכיב אלקטרוני במחשב, הם אלקטרוניים, גם הם עשויים להסתיים בשלב מסוים. מהו הזמן הזה אתם שואלים? ובכן, התשובה איננה אחת וישנם משתנים המשפיעים על משך חייו של לוח האם שלכם. למשל, מחשב שנמצא בשימוש תמידי, הרבה שעות ביום, יגיע לבלאי של לוח האם הרבה לפני מחשב שלא כל יום נמצא בעבודה.

לוח אם ממוצע יחיה בין 4 ל- 6 שנים וישנם כאלה שיגיעו אפילו ל- 7 שנים. בשל המבנה הייחודי של לוח האם במחשבים ניידים, גם תקלה ברכיב אחד קטן של לוח האם עלולה לייצר בעיית תפקוד גדולה ולכן, חשוב מאוד לפעול מהר ולבצע תיקון לוח אם למחשב נייד, זמן התגובה משמעותי.

כמה שנים יכול להחזיק לוח אם במחשב נייד?

 

תחזוקה ראויה מונעת תקלות

תחזוקה שוטפת טובה של המחשב הנייד בכלל ולוח האם בפרט, עשויה לדחות את היום בו תדרשו לבצע תיקון לוח אם למחשב נייד. הימנעו לחלוטין משתיית משקאות מכל סוג שהוא לרבות מים, ליד המחשב שלכם, נוזלים הם אויבים מושבעים של רכיבים אלקטרוניים.

נקו מעת לעת את פתחי האוורור של המחשב שלכם ואחת לחצי שנה, בצעו ניקיון מחשב נייד מקצועי במעבדת מחשבים מוסמכת. תחזוקה טובה של המחשב עשויה בהחלט לדחות את יומו של לוח האם ולמנוע מכם את הצורך לבצע תיקון לוח אם למחשב נייד.

תחזוקה ראויה מונעת תקלות

 

מגוון הפעולות המתבצעות בעת תיקון לוח אם למחשב נייד

טכנאי המחשבים שתזמינו יתחיל כמובן מאבחון הבעיה, לאחר מכן הוא עשוי להידרש לצריבת ביוס למחשב נייד, להחלפת שבב גרפי בעת הצורך, להחלפת ערכת שבבים למחשב נייד, להחלפת רכיב SMD למחשב נייד, לתיקון קצר בלוח האם במקרה ואובחן כזה, להחלפת קונקטורים כמו: שקע טעינה חיבור AUX, חיבור USB, חיבורי מקלדת וכו'. כמו כן, במקרים של מגע עם נוזלים יידרש הטכנאי לבצע ייבוש ושיקום ללוח האם.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?