מסך שחור

מחפשים טכנאי מחשבים? ריכזנו עבורכם את טכנאי המחשבים והמעבדות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

רצף המילים מסך שחור מייצר לנו מיד אסוציאציות לא נעימות ולא בהכרח קשורות לעולם הרכיבים האלקטרוניים. מסך שחור במחשב, נייח או נייד, מייצר למשתמש בעיה קשה מכיוון שאיננו יכול להמשיך לעבוד עם המחשב.

אמנם, קיימות מספר פעולות שיכול המשתמש לעשות על מנת לנסות לפתור את הבעיה אולם, אם לא הצליח, הוא ייאלץ לבזבז שעות רבות, בהן לא יוכל לעבוד במחשב, יחפש מעבדת מחשבים או טכנאי פרטי, כדי לפתור את התקלה ולהחזיר את המחשב לפעילות מלאה. מה עומד מאחורי תקלת המסך השחור וכיצד ניתן לפתור את הבעיה בזמן הקצר ביותר, בעלות סבירה ובמינימום נזק ליום העבודה?

אבחון תקלת מסך שחור

טכנאי מחשבים נתקלים לא אחת בתקלת מסך שחור, המשתמש מדליק את המחשב, המאווררים נשמעים ברקע, נורות הבקרה נדלקות במארז אבל, מסך המחשב שחור, אין תצוגת מסך ולא ניתן לבצע כל פעולה במחשב בשל כך. מסך שחור עלול להעיד על תקלה במסך אבל באותה נשימה יש לומר, שהתקלה יכולה להיות גם במחשב ולא במסך. כיצד ניתן לאבחן היכן נמצאת התקלה?

ישנן מספר פעולות לא מורכבות שכל משתמש יכול לבצע על מנת לאבחן את מקור התקלה, ראשית, נתקו את כל ההתקנים שמחוברים למחשב שלכם כגון: דיסק און קי, כונן קשיח חיצוני, מדפסת וכו, אל תנתקו את מקלדת המחשב ואת העכבר. נתקו לרגע את כבל החשמל של המסך (במחשב נייח) וחברו אותו שוב, במחשב נייד נתקו את כבל החשמל של המטען מהחשמל למספר שניות וחברו מחדש. עתה, הדליקו את המחשב וראו אולי המסך נדלק.

במחשב נייח, וודאו שכפתור ההדלקה של המסך לא כבוי, בדקו את הגדרות המסך במחשב שלכם, אולי משהו השתבש בהן וגורם לתקלה. במחשב נייח, נתקו מהמסך את כבל הווידאו למספר שניות וחברו מחדש. ניתן גם לחבר מסך אחר ולראות האם הוא כן עובד או שמא גם הוא שחור, במידה ומסך אחר נשאר שחור הבעיה היא במחשב ולא במסך.

אבחון תקלת מסך שחור

 

מה עוד עומד מאחורי מסך שחור?

אלמנטים שונים יכולים להעיד על תקלת מסך שחור, בניהם: בעיות חיבור בצג או במסך, בעיות בעדכון מנהל התקן של מתאם התצוגה, בעיות עם עדכוני מערכת שבוצעו לאחרונה או התקנות חדשות שעשיתם. ישנם כמה שלבים שמובילים לפתרון התקלה ומומלץ להתחיל מבדיקת מצב החומרה והתוכנה כמובן. השלבים מעט מורכבים אולם, כל אחד יכול לעבור על שלבים אלה בטרם ירוץ לטכנאי או מעבדת מחשבים.

מתי גיליתם שהמסך שחור, לפני או אחרי כניסתכם למערכת ההפעלה של המחשב? האם המסך השחור הופיע מיד עם הדלקת המחשב? במידה והמסך שחור מיד עם הדלקת המחשב, נסו להעיר את המסך באמצעות לחיצה על המקשים הבאים: capslock או numlock, בדקו האם נורית הבקרה של המקש דולקת.

עתה, לחצו בו זמנית על המקשים הבאים: windows+ctrl+shift+b, במידה והמהלך הצליח, תשמעו צפצוף קצר והמסך יהבהב בזמן שמערכת ההפעלה תנסה לרענן את המסך. השלבים הבאים מבלי להיכנס לעומקם הינם:

  • בדיקת כל חיבורי המחשב והמסך.
  • החזירו למצב הקודם את מנהל ההתקן של מתאם התצוגה.
  • הסירו תוכנות אנטי ווירוס שאינן שייכות לאנטי ווירוס של מערכת ההפעלה.
  • בצעו אתחול מחדש למחשב.
  • וודאו שמערכת ההפעלה שלכם תומכת בכרטיס הגרפיקה.

מה עוד עומד מאחורי מסך שחור?

 

החלפת מסך למחשב נייד

במידה ותקלת מסך שחור בה נתקלתם במחשבכם איננה ניתנת לתיקון ויש לבצע החלפת מסך, עליכם, בשלב ראשון, למצא מעבדת מחשבים אמינה, מקצועית ומנוסה לביצוע העבודה. וודאו שבמעבדת המחשבים עובדים טכנאים מוסמכים ובעלי ניסיון בהחלפת מסכי מחשבים ניידים. החלפת מסך מחשב נייד איננה פעולה פשוטה והיא מחייבת תנאי מעבדה ואנשי מקצוע טובים ומיומנים.

חפשו המלצות על מעבדת מחשבים טובה מאנשים שאתם מכירים וסומכים על דעתם וניסיונם. טכנאי המחשבים שתבחרו לביצוע המשימה ילווה אתכם מרגע אבחון התקלה וההחלטה האם ניתן לתקן את המסך או שמא יש לבצע החלפה, ועד ביצוע העבודה עצמה על הצד הטוב ביותר. לכן, חשוב שתהיו בידיים טובות של טכנאי שאתם מבינים שניתן לסמוך עליו.

החלפת מסך למחשב נייד

 

תקלות מסך נוספות ושכיחות

בעיית המסכים המוכרת והנפוצה ביותר איננה קשורה לתקלה אלא למקרה בו מסך המחשב (נייח או נייד), נסדק או נשבר. במקרה כזה תמיד תידרשו להחליף את המסך. במחשבים ניידים המסכים מורכבים מזכוכית מצופה פלסטיק, אי לכך, במקרים מסוימים, ניתן יהיה לבצע תיקון מסך ותמנעו מהחלפת המסך.

סדקים ושברים בלתי הפיכים במסכי מחשב נגרמים, על פי רוב, מנפילות של המסך או המחשב ממקום גבוה לרצפה או מסגירת המסך, במקרה של מחשב נייד, על חפץ שנמצא על המחשב. מסך מחשב של מחשב נייח מחייב רכישה של מסך חדש וזהו, לעומת זאת, החלפת מסך במחשב נייד דורשת מעבדת מחשבים ועבודה של לפחות 20 דקות. מסכי מגע וכאלה שמתכווננים 360 מעלות ייקח להחליף הרבה יותר זמן.

תקלות מסך נוספות ושכיחות

 

מסך שחור והקשר לזיכרון RAM

התקנה רשלנית של כרטיס זיכרון במחשב, או הצטברות של אבק על גבי הכרטיס עלולים להיות הסיבה לתקלת מסך שחור. במקרה של מסך שחור מומלץ לבדוק את מצב הכרטיסים ופשוט להוציאם ממקומם, לנקות את התושבות שלהן מאבק, ולהחזירם בזהירות למקום עד הישמע קליק הנעילה. לפני שאתם מבצעים פעולה זו, וודאו שניתקתם את המחשב שלכם מהחשמל.

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?