תקלות במחשב

מחפשים שירותי תקלות במחשב? ריכזנו עבורכם את טכנאי המחשבים והמעבדות המומלצים ביותר, כאלו שיודעים לשלב בין מקצועיות גבוהה, שירות אדיב ועמידה בתו האיכות הנוקשה של "המקצוענים", הזמינו עכשיו:

תקלות במחשב הן חלק בלתי נפרד משגרת החיים הן של המוצר האלקטרוני והן של המשתמש במוצר האלקטרוני. כל מחשב נייח ונייד, ללא קשר לזהות היצרנית, יחווה, בשלב זה או אחר, תקלה טכנית. בחלק מהמקרים, תהיה זו תקלה שמקורה בהדבקות המחשב בווירוסים, תולעים, או תוכנות זדוניות מסוגים שונים. במקרים אחרים, מקור התקלה יהיה טעות אנוש כגון: מסך שבור, מחשב נייד שנשפכו עליו נוזלים, או מקלדת מחשב נייד שנשברו בה מקשים מסוימים. במקרים נוספים, מהות התקלה תהיה, בעיה טכנית ברכיב חומרה כזה או אחר. בכל מקרה של תקלות במחשב, מומלץ מאוד להיעזר בשרותיו של איש מקצוע מנוסה ולא לנסות לפתור בעיות באופן עצמאי.

 

תקלות במחשב

להלן פירוט חלקי של תקלות במחשב, הנפוצות וכנראה המטרידות ביותר: תקלה בלוח האם של המחשב (קריטי כשמדובר במחשב נייד המורכב כך, שכל הרכיבים האלקטרוניים שבו מולחמים ללוח האם), תקלה במעבד של המחשב, תקלה בדיסק הקשיח, תקלה בכרטיס הזיכרון של המחשב, תקלה בכרטיס המסך, תקלה בשנאי של המחשב, תקלה בסוללת המחשב (במחשבים ניידים בלבד), תקלה במאוורר, תקלה במערכת ההפעלה של המחשב, הדבקות בווירוסים, תופעת המסך הכחול, מחשב לא נדלק ועוד.

NO SIGNAL

מעבדת מחשבים

בישראל של היום קיימות לא מעט מעבדות מחשבים לתיקון תקלות במחשב, הן פרוסות בכל רחבי הארץ ולפיכך, החוכמה היא, לאתר את מעבדת המחשבים המקצועית, האיכותית והאמינה ביותר. כשמדובר בתיקון תקלות במחשב, רצוי לאתר את מעבדת המחשבים היותר וותיקה ומנוסה ולא מעבדת מחשבים חדשה ונטולת מוניטין בשל כך. מומלץ מאוד לדבר עם נציג מעבדת המחשבים בטרם תיסעו למעבדה או תזמינו טכנאי שלה אליכם.

וודאו שצוות המעבדה מתמחה בסוג התיקון לו אתם זקוקים, וודאו שהם נותנים שירות ליצרנית המחשב שלכם, היו בטוחים שמעבדת המחשבים שעם הנציג שלה אתם משוחחים, אמינה, פועלת בשקיפות ותספק לכם את השירות הכי טוב ומקצועי עבור המחשב שלכם. בדקו שבמעבדה מטפלים גם במחשבים נייחים וגם בניידים, או שאולי רק באחד משני סוגי המחשבים. בנוסף, בדקו האם מעבדת המחשבים תספק לכם אחריות על התיקון ולכמה זמן.

 

כיצד פותרים תקלות במחשב נייח?

מחשבים נייחים עלולים לפתח מגוון די רחב ומגוון של תקלות, החל מפגיעות פיזיות במסך או במארז, ועד לתקלות טכניות שבעטיין המחשב אינו נדלק, עובד מאוד לאט, או סובל מהתחממות יתר המסכנת רכיבי מחשב ועלולה לגרום לתקלה מורכבת ויקרה לתיקון. בכל אחד מהמקרים הללו מומלץ לגשת למעבדת מחשבים מקצועית ובעלת מוניטין של שירות ואמינות, מעבדה המתמחה בתקלות במחשב, כמו זו שמתקיימת באותו רגע במחשב שלכם.

 

כיצד פותרים תקלות במחשב נייד?

אנשים שעובדים או לומדים באמצעות המחשב הנייד שלהם מפתחם בו תלות מאוד גדולה באופן די ברור. לא חשוב אם אתם סטודנטים, תלמידים בבית ספר תיכון, או פרילנסרים, אתם בוודאי כבר יודעים שאין דבר יותר מתסכל ממחשב נייד שחווה תקלת תפקוד. מחשבים ניידים נוטים להתקלקל מעט יותר ממחשבים נייחים בשל תצורתם המיוחדת והקומפקטית. תקלות במחשב נייד מחייבות פנייה מידית לאנשי מקצוע ורצוי למעבדת מחשבים מוכרת ובעלת מוניטין חיובי. תקלות במחשב נייד מורכבות מאוד בשל העובדה שמרבית הרכיבים האלקטרוניים שמורכבים בו, מולחמים ללוח האם ובשל המבנה הפנימי, הדחוס של המחשב.

broken laptop

תקלה בלוח האם של מחשב נייד

הגורמים לתקלה בלוח האם

אחת הבעיות הנפוצות והקשות ביותר הינה התחממות יתר של לוח האם במחשב, תקלה שנובעת מתקלה אחרת שמתקיימת באותו זמן במחשב במערכת הקירור. לוח האם יתקלקל באופן וודאי גם במצב של תאונת נוזלים שנשפכו על המחשב, בעיקר נכונים הדברים למחשבים ניידים. תקלות במחשב זה דבר אחד ותקלה בלוח האם במחשב נייד זה משהו אחר. גם קצר בשקע הטעינה של מחשב נייד עלול לגרום לתקלה בלוח האם הרגיש.

במקרים רבים ניתן לבצע תיקון של לוח האם ולהימנע מביצוע החלפת לוח אם אולם, בעיקר במקרים של מחשב נייד, יהיו לא מעט מצבים בהם החלפת לוח אם תהיה בלתי נמנעת.

 

כיצד יודעים שקיימת תקלה בלוח האם?

תקלות במחשב נייד מתאפיינות בתסמינים מסוימים המעידים על התרחשות התקלה. תקלה בלוח האם תבוא לידי ביטוי על ידי כך שהמחשב שלכם עשוי פשוט לא להגיב, יתכן שהמאווררים לא יפעלו, נורות הבקרה לא תעבודנה, המחשב שלכם יידלק אך מסך המחשב לא יגיב ויישאר שחור. כדי שתהיו בטוחים שסימנים אלה אכן מעידים על תקלה בלוח האם יש להזמין טכנאי מחשבים, מכיוון שסימנים אלה, במקרים מסוימים, יכולים להעיד גם על תקלות מסוג אחר לגמרי.

 

תקלה בדיסק הקשיח של מחשב נייד

אחת מתקלות המחשב הנפוצות ביותר היא תקלה בדיסק הקשיח, אמרתם תקלות במחשב אמרתם תקלה בדיסק הקשיח של המחשב הנייד. ישנן מספר סיבות הגורמות לתקלה בדיסק הקשיח של המחשב הנייד, הסיבה השכיחה ביותר הנה מכה חזקה שקיבל המחשב עקב נפילה. אי לכך, חשוב מאוד להיזהר ולשמור שהמחשב הנייד שלכם לא ייפול וכשאתם מניחים אותו כשהוא בתוך תיק הנשיאה, עשו זאת לאט ובעדינות.

תופעה נוספת נפוצה היא תקלה הגורמת לדיסק הקשיח במחשב לתקתק בצורה מעצבנת למדיי. מדוע זה קורה? דיסק קשיח הינו מכשיר אלקטרו מכאני, בתוכו קיים מנגנון של ראשי קריאה המחוברים לזרוע מרחפת, מתחת לזרוע נמצאות צלחות המידע עליהן נכתב המידע שלכם. כשהזרוע המרחפת של הדיסק הקשיח נעה הלוך ושוב על פני צלחות המידע, בניסיון לקרא את הגדרות היצרן, אתם תשמעו את התקתוק המעצבן.

הגדרות היצרן הינן קובץ נתונים המאפשר למערכת ההפעלה של המחשב לזהות את הסוג של הדיסק הקשיח, נפח הזיכרון שלו ותצורתו הכללית. ללא נתונים אלה המחשב שלכם לא מסוגל לזהות את הדיסק הקשיח. במצב של דיסק קשיח מתקתק אתם חייבים לעצור את עבודת המחשב כדי לא לגרום לנזק בלתי הפיך לראשי הקריאה, דבר שיגרום לכך שתידרשו להחליף את הדיסק הקשיח.

 

שחזור מידע מהדיסק הקשיח התקול

תקלה לוגית בדיסק הקשיח הינה תקלה הקשורה לתחום התוכנה ואין מדובר בקלקול של הדיסק הקשיח, או כל רכיב שנמצא בו. על מנת לשחזר את המידע שנמצא על הדיסק יידרש טכנאי המחשבים שהזמנתם לאבחן ולסדר תקלת תוכנה כלשהי. תקלה פיזית בדיסק הקשיח היא תקלה באחד הרכיבים האלקטרוניים של הדיסק שמשביתה את פעילותו. על מנת לשחזר נתונים מדיסק קשיח תקול פיזית, יש לבצע תיקון של הדיסק הקשיח.

 

מניעת הצורך לשחזר מידע מדיסק קשיח

ישנה פעולה אחת מרכזית ומשמעותית שאם תבצעו אותה לא תדרשו בעת תקלה בדיסק הקשיח לבצע שחזור של המידע הנמצא עליו. מדובר בפעולת גיבוי של החומר הנמצא על גבי הדיסק הקשיח למדיה חיצונית כגון: דיסק חיצוני, דיסק און קי, או לשירותי גיבוי על ענן. פעולה פשוטה שתחסוך לכם כאב ראש וכסף.

 

תקלות במחשב – תיקון או החלפת מקלדת

מחשב נייח הוא עולם שקט ככל שמדובר במקלדת ומסך מכיוון שהן חיצוניים למחשב. במידה ומסך המחשב הנייח מתקלקל אפשר לתקן רק אותו או פשוט להחליף אותו מכיוון שמסך חדש אינו כל כך יקר. הדבר עוד יותר מדויק כשמדובר במקלדת מחשב נייח. בניגוד לשקט והרוגע שקיים בנושא מקלדות במחשבים נייחים, קיימת סערה של ממש באותו נושא בדיוק, כשמדברים על תקלה במקלדת של מחשב נייד.

אחת התקלות השכיחות ביותר במקלדות מחשב נייד הינה מקשים שנשברים או נופלים, נעלמים תוך כדי תנועה וצריך להשלימם ברגע מסוים כשזה כבר ממש הופך למטרד שמקשה על העבודה עם המחשב. חלק מהמקשים נושרים כתוצאה מבלאי רגיל וטבעי ולא כתוצאה מתקלה כלשהי או נפילה של המחשב.

תקלה נוספת נפוצה הינה מקשים שהפסיקו לתפקד, בניגוד למקש שבור, אין אפשרות לתקן מקש שחדל לפעול ויהיה צורך להחליף את מקלדת המחשב כולה. כן, תקלות במחשב נייד הן הרבה יותר מורכבות. תקלה נוספת מוכרת במקלדות של מחשבים ניידים, היא פועל יוצא של הקשה חזקה מידי של המשתמש על המקשים, דבר שמביא לשבירתם המוקדמת או ממש להפסקת תפקודם.

תקלות במחשב – תיקון או החלפת מקלדת

 

תקלות נפוצות במחשבי אפל

מחשבים של חברת אפל אמנם ידועים בעמידות הגבוהה שלהם אך גם הם מתקלקלים לפעמים. התקלות המוכרות במחשבי אפל הינן:

  • החלפת מסך תקול – מסכים מתקלקלים אין מה לעשות, רק שבמחשבי אפל, מדובר בתהליך החלפה מורכב ויקר מכיוון שהמסך מגיע כמכלול אחד, ויש לפרק את המחשב כולו כדי לבצע החלפה.
  • החלפת סוללה – אחת לארבע עד חמש שנים יש להחליף את סוללת המחשב הנייד של מק. סוללה שמסיימת את חייה נוטה להתנפח ורצוי להחליפה.
  • תיקון מקלדת – זה אחד התיקונים הנפוצים ביותר במחשבי אפל, אבל לא בגלל שהמקלדות של אפל אינן טובות אלא, בגלל שאנשים שותים ואוכלים ליד המחשב ולעיתים נוזלים נשפכים על המחשב, מייצרים קורוזיה וקצרים והורסים לחלוטין את המקלדת.